Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Teknoloji
DAİMA GÜVENLİ & KALİTELİ HİZMET
ANASAYFA / TEKNOLOJİ / Dijital Arşivleme

Dijital Arşivleme

Dijital Arşivleme

DİJİTAL ARŞİVLEMEDijital arşivleme, internetin ve teknolojinin sürekli gelişim göstermesi ile birlikte kullanılan dijital hizmetler arasında yer almaktadır. Firmamız dijital arşivleme konusunda imkan sunmaktadır.

Dijital arşivleme, bir şirketin veya kişinin daha uzun süre saklamak istediği bir dijital malzeme deposudur. Belge, video, resim vb. dijital bilgi koleksiyonlarını, bilgiye uzun süreli erişim sağlamak amacıyla dijital formatta saklar. Dijital arşiv, çok katmanlı bir depolama sistemine sahip ayrıntılı bir koleksiyon olabilir veya bir sabit sürücüde bulunabilir. Bu kapsamda firmamız da tüm gümrük hareketlerinin dijital arşivleme mantığı ile saklanmasını sağlamaktadır.

Müşterilerimizin gümrük hareketlerinde ki tüm evraklar dijital arşive taratılır. Bu kapsamda müşterilerimiz bizim sistemimize geçtiğiniz tarihten itibaren geçmişe dönük tüm evrakları temin edebilmektedir. Son derece avantajlı olan bu sistem ile dosyaların ve belgelerin kaybolma olasılığı ortadan kaldırılmaktadır.

Dijital Arşivleme Neden Önemlidir?

Dijital arşivlemenin önemini genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

  • Teknolojideki gelişmelerle birlikte depolama ortamı gelir ve gider. Disketleri hatırlıyor musunuz? Dijital arşivinizi güncellemek, dijital arşiv politikanızın önemli bir parçasıdır. Bu kapsamda depolama alanının en iyi şekilde kullanılması ve gerekli evrak ve dosyaların temin edilebilmesi firmamız açısından son derece önemlidir.
  • Dijital arşivleme sırasında kritik bir bileşendir. Dijital arşivleme olmadan geri almaya çalıştığınızda istediğiniz verileri bulmakta zorlanacaksınız. Bu noktada dijital arşivleme ulaşmak istediğiniz her türlü bilgiyi sizlere en iyi şekilde sunmaktadır.
  • Dijital arşiv, neyin uygun olduğunu tanımlama özelliğine sahiptir.
  • Bilgi kaybı riski en aza indirilmektedir.
  • Verilerin özgünlüğü ve bütünlüğü sağlanmaktadır.
  • Güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.
Arşivlerimizi dijitalleştirmenin bir başka yararı da bilgileri bulmayı kolaylaştırmasıdır. Doğru dosyayı hızlı bir şekilde bulmayı umarak eski dosya kutularından geçmek için zaman ayırmanız gerekmez. Aynı anda birden fazla kişi aynı bilgiye erişebilir. Büyük bir şirketiniz veya birden fazla konumumuz bulunması doğrultusunda verilerin veya kitaplıkların depolanmasına çalışanların erişmesini kolaylaştırır.

Kaybolmayan Veriler ve Bilgiler
Firmamızın dijital arşivleme kullanması nedeni ile firmamıza sunduğunuz tüm bilgiler ve belgeler en iyi şekilde korunmaktadır. Bu sayede belgelerinizin ve bilgilerinizin kaybolma ihtimali son derece azdır.