Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Hizmetlerimiz
DAİMA GÜVENLİ & KALİTELİ HİZMET
ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Transit Aktarma

Transit Aktarma

Transit AktarmaTransit (aktarma) işlemleri, gümrük işlemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Transit yüklerinizin sınır gümrüklerinden iç gümrüklere (geçici depolama yerleri veya antrepolara), iç gümrüklerden sınır gümrüklerine ve yurt dışına güvenle taşıtmanız mümkündür.

Eralkan Gümrük Müşavirliği olarak Transit (aktarma) hizmetlerimiz kapsamında, sizin yerinize nakliye, teminat ve antrepo organizasyonlarını yaparak, transit ve antrepo beyannameleri ile gerekli hallerde serbest bölge işlem formlarını düzenleyerek, çıkış ve varış gümrüklerindeki işlemleri tamamladıktan sonra mevzuat ve ayniyatına uygun şekilde eşyalarınızın varış yerine teslimini sağlamaktayız.

İthal vesaiklerinin teslim alınmasından sonra varsa konşimento cirolarını yaptırmak , ordinoyu almak,  gümrük giriş beyannamesini tanzim etmeden önce eşya hakkında tereddüt varsa veya talep varsa küşad etmek - eksiklik,hasar veya yanlışlık varsa tutanaklarını yapmak, bilgi verilmesi gereken yerleri bilgilendirmek,  tahakkuklarını yaparak teminat veya parasını yatırmak, itirazlarını yapmak,  şirketin istediği yere taşınmasını gerçekleştirmek ve yetkililere teslim etmek,  eşyanın zamanında yurda gelmesini sağlamak, gerekli olduğu durumlarda nakliyecilerle temas  kurmak,  transit ve fiktif antrepo işlemlerini yapmak, aktarma beyannamesi ve üst yazılarının en kısa sürede Antrepo veya Serbest Bölge Md.'ne teslim etmek, Serbest Bölge İşlem Formu ve Ön Statü Belgelerinin düzenlenerek giriş ve çıkış onay işlemlerinin yapılması olarak sıralayabiliriz.