Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Hizmetlerimiz
DAİMA GÜVENLİ & KALİTELİ HİZMET
ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Yys / Oksb Hizmetleri

YYS / OKSB Hizmetleri

Yys / Oksb HizmetleriYetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü olarak bilinen YYS, uluslararası adı ile Authorized Economic Operator, gümrük yükümlülüklerini yerine getiren ve kayıt sistemi düzenli bir şekilde izlenebilir olan emniyet ve güvenlik standartlarına sahip uluslararası bir geçerliliği bulunan prestijli bir statü olmaktadır.

Bu statü firma ve işletmelere operasyonlarını etkin ve verimli yürütmesi açısından maliyet ve zaman avantajları da sağlamaktadır. Gümrük sektörünün öncü kuruluşlarından olan firmamız Eralkan Gümrük Müşavirliği olarak Dış Ticaret şirketlerine YYS alanında ileri düzeyde uzmanlık düzeyi ve geniş deneyim birikimlerimizi ve ihtiyaç duyduğu desteği sağlamaktayız.

Firmamızın YYS ve OKSB Danışmanlığı hizmetlerimizi kısaca aşağıdaki şekilde  açıklayabiliriz:

- YYS Belge alımı öncesi firmaların gerekli alt yapılarının kurulması, - YYS belgesi başvuru sürecinin başlatılması, takibi ve sonuçlandırıması, - Gümrük mevzuatı konusunda eğitimlerin verilmesi, - Firmaların yaptığı cari işlemlerin anlık olarak ve geriye dönük olarak kontrol edilmesi ve raporlanması - Yıl sonu faaliyet raporlarının hazırlanması - Soru formunun 3 yılda bir güncellenmesi - Firmalara YYS ve gümrük mevzuatı kapsamında genel danışmanlık hizmeti verilmesi OKS Danışmanlığı Hizmetleri Onaylanmış kişi statüsü gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, ticari kayıtlarını muhasebe ilkelerine uygun olarak tutan, mali yeterliliği bulunan, belli sayıda kişi istihdam eden ve gümrük işlemlerinde birtakım kolaylıklar sağlayan bir gümrük statüdür. Bu belge Onaylanmış Kişi Statüsü almaya hak kazanan kişilere verilmektedir. Bu anlamda OKS danışmanlığı hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Eralkan Gümrük müşavirliği olarak Onaylanmış Kişi Statüsü olan OKS belgesi alımı konusunda müşterilerimize danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.